Co je to lasertag?

LaserTag je volnočasová adrenalinová hra pro 4-20 hráčů simulující boj s realistickými replikami skutečných zbraní na hřišti plném úkrytů a překážek. Více hráčů ovšem znamená více terčů a tím pádem i více zábavy! Hra je určena pro muže, ženy, dospělé i děti, kteří chtějí zažít skvělou zábavu a odreagovat se.

LaserTag byl vyvinut v 70. letech minulého století jako cvičný program speciálních jednotek armády USA a je používán i v jiných ozbrojených složkách po celém světě pro výcvikové účely. Jednotliví vojáci mají malé laserové senzory umístěné na výstroji, které detekují když je voják zasažen. Každý laserový vysílač je nastaven tak, aby napodoboval efektivní rozsah zbraně, na které se používá. Systém prošel několika etapami vývoje a používá se dodnes.

LaserTag využívá technologie infračervených paprsků (stejně jako vaše dálkové ovládání k TV). Tyto paprsky nahrazují létající projektily takže se jedná o naprosto bezpečnou hru vhodnou pro všechny bez rozdílu věku. Virtuální „střela“ je 100% bezpečná a to i pro oči. Není potřeba používat žádné ochranné prvky ani speciální oblečení: hráči hrají ve svém vlastním sportovním oblečení a obutí. Military outfit ke hře jistě patří, není však podmínkou. Největší výhodou laser tagu je jeho nenáročnost. Nemusíte jako u paintballu shánět speciální vybavení a obávat se suvenýru v podobě bolestivých modřin po zásahu projektilem. Naopak. Zásah v laser game nebolí, hra je zcela bezpečná a nevyžaduje zvláštní fyzickou zdatnost. Hra je ale zároveň akčnější, napínavější a také vizuálně atraktivnější.

LaserTag je rovněž šetrný k životnímu prostředí protože se střílí pouze paprskem. Nepoužíváme žádné barevné kuličky jako u Paintballu nebo dokonce plastové jaku u Airsoftu. Paprsek dokáže za optimálních světelných podmínek dokáže zasáhnout cíl až na 200 metrů.

Herni scenare

Všichni proti Všem

Berete do svých rukou zbraň a už přemýšlíte koho vyřadit jako prvního, jelikož zde není nikdo vašim spoluhráčem a každý se vás snaží zabít. Seberte odvahu, riskujte a střílejte po všem co se hýbe bez rozdílu, každý hraje sám za sebe. Právě jste se ocitli ve zcela nepřátelském prostředí. Na nikoho nespoléhejte, nikomu nevěřte! Zvládnete být tím jediným hrdinou, který přežije tento boj?

Zombie

Jeden hráč tajně představuje Zombie, který má 2x tolik „životů“ co normální hráč. Pokud Zombie „zabije“ normálního hráče, onen hráč je na 30 sekund vyřazen ze hry, stává se sám Zombie a šíří nákazu dál. Během těchto 30 sekund hráč slyší typické Zombie vrčení. Hra končí po určeném čase nebo pokud Zombie změní všechny hráče na Zombie nebo hráči zlikvidují všechny Zombie.

Boj o vlajku

Nenechte nepřátelský tým zmocnit se vlajky. Vy a váš tým má za úkol jen jedno, vzít nepřátelskou vlajku a donést ji k té své, kterou si samozřejmě musíte chránit.

Boj o pozici

Uprostřed bojiště leží záchytný bod, který chcete získat, jelikož to je vaším cílem. Snažíte se se svým týmem obsadit záchytný bod a udržet ho po stanovenou dobu.

Tým proti Týmu

Je to fajn pocit vědět, že vám kryjí záda vaši spoluhráči a můžete postupovat společně. Rozdělte se do modrého a červeného týmu a na hřišti se rozdělte aby jste nezačínali u sebe.Vydejte se se svým týmem do boje s protivníkem a vyřaďte je dřív, než oni vyřadí vás.

Casto kladene otazky?

Je laser bezpečný? Nemůže mi poškodit zrak?

  • Vybavení je zcela bezpečné a bezbolestné. Laser je zařazen do bezpečnostní třídy II., což znamená, že je zcela bezpečný a nemůže vám nijak ublížit. Dokonce, ani když míříte přímo do oka. Stejný paprsek vysílá váš televizní ovladač, když přepínáte programy. Všechny komponenty jsou certifikované (CE, ISO, GOST) právě pro tento typ hry.

Jak mám přijít oblečený?

  • Nejdůležitější je dobrá a pevná obuv. Oblečení záleží na vás, je však dobré zvolit nějaké sportovnější, jelikož po celou dobu hry jste v pohybu a určitě se zapotíte. Také je taktické mít maskáče, zvýší se vaše maskování na hřišti a nebudete tak snadno k zasažení.

Pro jakou věkovou skupinu je hra vhodná?

  • Hra je vhodná úplně pro kohokoliv. Sami uvidíte, jak vás laser game po první hře nadchne. Děti mají vstup cca od 7 let.

Kolik hráčů se může účastnit jedné hry?

  • Hrát mohou již 4 hráči, ale čím více hráčů je zapojeno tím je hra zajímavější. U nás může hrát najednou až 20 hráčů.

Je možné hrát i za špatného počasí?

  • Naše vybavení je jedno z nejmodernějších na světě, takže zvládá vše. Zima, léto, bouřky, sníh. S našim vybavením můžete hrát od -20 do +50°C. Jsme připraveni na nejhorší. Extrémní podmínky jen vylepší vaše pocity ze hry.

Jaký je dosah zbraně?

  • Laser má dosah cca 200m a můžete tak snadno zasáhnout nepřítele i na dálku.

Je možné u vás uspořádat velké firemní či jiné akce?

  • Samozřejmě. Můžeme vám zajistit firemní turnaj, netradiční narozeninovou oslavu, hru pro celou rodinu - děti proti rodičům nebo rodina proti rodině. Vše záleží na domluvě a tak nás v případě zájmu neváhejte kontaktovat!

Je možné hrát i v menším počtu hráčů?

  • V případě objednávky pro jednotlivého hráče nebo menší skupinu, se může stát, že se připojí další jednotlivci nebo jiná menší skupina tak, aby hra mohla začít. Více hráčů znamená větší zábavu.